E-CONNECTED

HESABIM

Bir hesap oluşturmak için ne yapmalıyım?

Bir hesap oluşturmak için e-connected uygulamasını indirmek ve “bir hesap oluştur” ekranı üzerine tıklamak yeterlidir Ardından, hesabı oluşturma esnasında seçmiş olduğunuz email adresi ve parolanız ile kendinizi “tanımlayabilirsiniz” Her durumda bir hesap oluşturmadan uygulamayı kullanamazsınız.

Décathlon coach’ girmek için daha önce bir hesap oluşturdum, e-connected uygulamasına girmek için yeni bir hesap oluşturmam gerekiyor mu?

Hayır Décathlon coach’da Domyos Live’a girmenizi sağlayan email adresi ve parola ile doğrudan kendinizi tanımlayabilirsiniz. Uygulamamız mümkün olduğunca basittir; ) !

Live’a girmek için daha önce bir hesap oluşturdum, e-connected uygulamasına girmek için yeni bir hesap oluşturmam gerekiyor mu?

Hayır Domyos Live’a girmenizi sağlayan email adresi ve parola ile doğrudan kendinizi tanımlayabilirsiniz. Uygulamamız mümkün olduğunca basittir;) !

Hesabıma giremiyorum

Eğer email adresinizde ve parolanızda hata yapmadıysanız internet bağlantınızı kontrol ediniz! İnternet ağınız yeterli olmayabilir. Kullanımı yeniden başlattıktan sonra hala çalışmıyorsa Sorunuz bizim tarafımızda olabilir ve durumda en kısa sürede çözümü için elimizden geleni yapıyoruz

Aynı uygulama üzerinde birden fazla kullanıcı hesabı oluşturabilir miyim

Farklı kullanıcı hesapları oluşturabilirsiniz ancak hepsinin ayrı bir email adresi olması gerekir Başka bir hesapla bağlanmak için, uygulama üzerinde ayarlar bölümüne gidin (aşağıda sağdaki küçük sekme) ve “Bağlantıyı kes” üzerine tıklayın Ardından başka bir hesapla giriş yapabilirsiniz

UYGULAMA & CİHAZ PROBLEMİ

Hangi tablet veya akıllı telefonlarla uygulamayı kullanabilirim?

Domyos E-connected uygulaması, Bluetooth Low Energy (4.0 ve +) teknoojisi donanımlı Android ve Apple cihazlarda (tablet ve akıllı telefonlar) kullanılabilir. Android cihazlar için gerekli olan minimum işletme sistemi versiyonu 4.4’tür ve Apple cihazlar için minimum IOS versiyonu 9.0’dır 4S iphones’lar ve üst modelleri ve 3.jenerasyon IPad’ler ve üst modelleri Herdurumda eğer akıllı telefonunuz uygun değilse, uygulamayı stores’lar üzerinden indiremezsiniz(Google Play App Store gibi). Uygulama görünmeyecektir

Tabletim veya akıllı telefonumun android ve bluetooth low energy versiyonu uygun ancak uygulama çalışmıyor 

Yeterli android ve bluetooth low energy işletme sistemine sahip bazı tablet ve akıllı telefonlar E-connected uygulaması için ile uyumlu olmayabiliyor. Nitekim, tablet veya akıllı telefon üzerine başlangıçta yüklenen bazı bilgiler E-connected uygulaması üzerinde aksaklıklara ve kullanılamamasına sebep olabilir Bu tür aksaklıklardan biz sorumlu tutulamayız

Tablet veya akıllı telefonumu bisikletimin konsolu üzerine bağlayamıyorum

1. App Store veya Google Play üzerinden ÜCRETSİZ OLARAK "Domyos E-connected" uygulamasını indirin .

2. Tablet/akıllı telefonunuzun bluetooth’unu açın

3. Uygulamayı açın

4. Fitness cihazınızı açın.

5. Sadece tek bir cihazınız varsa, bu cihazın uygulamanın sağ üst tarafından yeşil olarak yer alması gerekir (bağlantı otomatik olarak yapılmıştır) Eğer birkaç cihazınız varsa veya tesadüfen komşunuzun bluetooth fitness cihazını algılıyorsanız, bluetooth sembolünüz üzerine tıklayarak ve ardından sizin cihazınızın adını seçerek kendi cihazınızı seçin (Cihazınızın adı konsolun arkasında yer alır)

6. Bir oturum veya bir program başlatın ve tablet/akıllı telefonunuzu fitness cihazınızın tablet koyma yeri üzerine koyunuz.

Uygulamayı TV üzerinde chromcaster yapabilir miyim?

Evet elbette, Android bir cihazdan elbette chromecast’ınıza bağlanabilir ve tabletinizin /akıllı telefonunuzun ekranını televizyonunuz üzerinde paylaşabilirsiniz IOS için zorunlu olarak Applie TV’den geçmeniz gerekmektedir

Performanslarım nasıl görüntülenir?

Bütün performanslarınız, uygulamanın “İstatistikler” sekmesinde görüntülenebilir (aşağıda sağda grafikli sembol), yukarıda uygulamanıza tekabül eden doğru filtreyi (ev tipi bisiklet, eliptik veya koşu bandı veya birden fazla ekipmanınız varsa üçü birden) ve performanslarınızı görmek istediğiniz dönemi seçmeyi unutmayınız Elbette farklı veriler üzerine tıklayabilirsiniz (hız, kilometre, kaloriler…) Grafik görüntüsünü değiştirmek için Son olarak Geonaute hesabınız sayesinde, istatistiklerinizi Decathlon Coach uygulaması(Play Store ve Itunes üzerinde)  üzerinden veya 
http://www.decathloncoach.com/fr/home/internet sitesi üzerinden görüme imkanınız vardır

Bu uygulama ayrıca E-connected yardımcısı olarak da kullanılabilir ve performanslarınızın tamamını görüntülemek amacıyla uygulama esnasında faydalı olabilir.

Faaliyetim esnasındaki eğriler neye tekabül etmektedir?

Sarı eğri hızınıza tekabül eder ve gri blok cihazınızın konsolu üzerinde belirlenmiş olan dayanıklılık seviyesidir. 

 

Telefonum aracılığıyla aynı anda Bluetooth’a farklı materyaller bağlayabilir miyim?

Elbette Bluethoot teknolojisi farklı cihazların bağlanmasına izin vermektedir (normalde aynı anda 5 tane) Ayrıca tabletinizi / akıllı telefonunuzu bluetooth hoparlörlerine bağlayabilir ve daha fazla konforla çalışmak için bir oturum başlatabilirsiniz. Dikkat, aynı anda farklı cihazlara bağlanılması aksaklıklara sebep olabilir.

Uygulama arka planda kullanılabilir mi?

Elbette! Kullanım konforunuz için tabletinizin/akıllı telefonunuzun diğer uygulamalarına erişimi mümkün kılmak istedik (arama, mesaj, internet…) Böylece bir faaliyet başlattıktan sonra cihazınızın ana ekranına geri dönebilirsiniz ve bir mesaja cevap verebilir, bir dizi seyredebilir, müzik dinleyebilirsiniz… HER ŞEYE RAĞMEN, eğer tablet koyma yerine yerleştirilmemiş ise tabletinizi/akıllı telefonunuzu kullanamazsınız. Bir sensör ile varlığını algılıyoruz ve olmadığı zaman SİZİN için güvenlik açısından faaliyeti PAUSE moduna alıyoruz DİKKAT IPHONES’lar üzerinde arka planda konsola erişim GÜVENLİK SEBEBİYLE bloke edilmiştir. Dayanıklılığı veya hızı değiştirmek için uygulamaya geri dönmeniz gerekmektedir (koşu bantları üzerinde)

Uygulama ve telefonum aynı dilde değil!

Şimdilik uygulamayı tüm dillere çevirmedik Eğer uygulamanız telefonunuzdan farklı bir dilde ise bu normaldir. IOS üzerinde, uygulama kapsamında kullanılan dilin seçiminin AYNI ZAMANDA telefonunuzun tercih edilen dil ayarları sıralamasına da bağlı olduğunu unutmayınız Yani "Genel" -> "Diller" -> "tercih edilen dil sıralaması ". Dolayısıyla eğer telefonunuzun dili uygulama kapsamında mevcut değilse IOS size doğrudan tercüme edilmiş bir sonraki dili önerir (tercihlerinizdeki)
 Varsayılan olarak (tercihlerinizde başka diller tanımlamadıysanız) IOS uygulamada İngilizceyi kullanacaktır!

İstatistiklere ve oturumumun sonundaki farklı sembollerin anlamları nedir?

1: Efor süresi,

2 : Yakılan kalori sayısı,

3 : Ortalama hız,

4 : Dakikada ortalama rotasyon,

5 : Ortalama dayanıklılık,

6 : Dakikada ortalama kalp atışı,

7 : Ortalama eğim,

8 : Dik eğim,

9 : Kat edilen mesafe,

10 : Kilometre başına zaman,

11 : Maksimum hız,

12 : Dakikada maksimum rotasyon,

13 : Maksimum dayanıklılık,

14 : Dakikada maksimum kalp atışı,

15 : Maksimum eğim 

SAYFA ÜST KISMI